AKTIVITY 

Pro zpříjemnění Vašeho pobytu v Orea Hotelu Pyramida Vám nabízíme specializované prohlídkové okruhy pro jednotlivce či skupiny s kvalifikovanými průvodci. Na výběr máte z celé řady standardních denních či nočních okruhů Prahou nebo Vám připravíme Váš vlastní okruh na míru. Záleží jen na Vás. Naši profesionální průvodci Vás rádi seznámí s bohatou historií Prahy a jejího okolí. V nabídce je také řada celodenních výletů na kouzelné zámky, tajemné hrady středních Čech nebo do lázeňských měst. 
Neváhejte kontaktovat náš concierge na telefonu +420 233 102 271, naši kolegové Vám budou rádi nápomocni při plánování Vašich výletů.

 

Turistické tipy

Stále jste si nevybrali? Dáváte přednost individuální turistice? Dovolte nám tedy alespoň nabídnout pár tipů, co v Praze navštívit:

 

Pražský hrad

Nejvýznamnější pražská architektonická památka, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Jedná se o největší stále obydlený hradní komplex na světě, který byl založen již v 9. století. Od té doby je Hrad sídlem českých panovníků – knížat, králů, státníků a v novodobé historii zde má sídlo i prezident. Je považován za symbol Prahy a české státnosti. Součástí Hradu je i monumentální Katedrála svatého Víta, která vždy sloužila jako tradiční místo korunovací českých králů i jejich posledního odpočinku. Kromě katedrály stojí na Hradě za návštěvu na příklad Starý královský palác, Bazilika sv. Jiří, Zlatá ulička, Královské zahrady a mnoho dalších památek.

 

Národní technické muzeum v Praze

Národní technické muzeum v Praze je největší českou institucí specializovanou na muzejní exponáty technického charakteru. Nachází se v části Prahy, která se nazývá Letná, a bylo založeno již v roce 1908. Za dobu delší než sto let zde byly vybudovány rozsáhlé sbírky dokumentující vývoj mnoha technických oborů, přírodních a exaktních věd a průmyslu na území dnešní České republiky. Nejzajímavější a v řadě případů unikátní sbírkové předměty si můžete prohlédnout ve stálých expozicích i krátkodobých výstavách.

 

Strahovský Klášter

Klášter byl založen roku 1140 knížetem Vladislavem II. s jeho chotí Gertrudou, pražským biskupem Janem a olomouckým biskupem Jindřichem Zdíkem. Jedná se o nejstarší premonstrátský klášter v Čechách a jednu z nejvýznamnějších architektonických památek České republiky. V prostorech kláštera sídlí Památník národního písemnictví a součástí kláštera je slavná Strahovská obrazárna a knihovna, kde je uchováno přes 200 tisíc knih, z toho přes 3000 rukopisů a 1500 prvotisků.

 

Karlův most

Karlův most je nejstarší dochovaný most přes řeku Vltavu a druhý nejstarší dochovaný most v ČR. Nachází se v historickém centru Prahy a propojuje Staré Město s Malou Stranou. Je téměř 516 m dlouhý a stojí na 15 pilířích spojených 16 klenebními oblouky. Na východní straně Karlova mostu je Staroměstská mostecká věž, na západní Malostranská mostecká věž. Na Karlově mostě je také k vidění ojedinělý soubor více než 30 sochařských děl od 17. do 20. století. Po mostě vede historická Královská cesta.

 

Letohrádek Hvězda

Letohrádek Hvězda je renesanční letohrádek stojící v oboře Hvězda v městské části Praha-Liboc v místech, kde se odehrávala bitva na Bílé hoře. Byl vystavěn na půdorysu šesticípé hvězdy a patří mezi tzv. filozofické stavby se zajímavou číselnou symbolikou. Letohrádek se skládá ze čtyř podlaží, přičemž každé patro je chápáno jako jeden živel - oheň, vzduch, voda a země. V interiéru je možné zhlédnout stálou expozici o bitvě na Bílé hoře a četné sezónní výstavy. Národní kulturní památka.

 

Ladronka

Usedlost Ladronka v Praze je jedna z nejznámějších pražských usedlostí. Stojí kousek od břevnovské vilové zástavby, odkud se rozprostírá krásná vyhlídka na motolské stráně. V současné době je přilehlý park Ladronka zrekonstruován a slouží pěším, cyklistům, ale hlavně bruslařům.